E-mail: sklep@bambinimanufaktura.pl | Tel: +48 602 137 992

Jak dbać o buciki?

  1. Wkładaj i zdejmuj buty zawsze rozsznurowane.
  2. Sznuruj buty zawsze – unikniesz przetarcia zapiętków.
  3. Czyść buty powierzchniowo przy użyciu wilgotnej szmatki lub gąbki – a szczególnie obuwie zimowe. Bezpośrednio po przyjściu do domu, należy usunąć wilgotną ściereczka pozostałości soli, błota i środków chemicznych używanych na ulicach, aby nie dopuścić do ich zaschnięcia – robią się wtedy nieodwracalne w skutkach naroślą i zgrubienia na obuwiu.
  4. Pamiętaj o codziennej konserwacji obuwia.
  5. Unikaj przemoczenia obuwia, zwłaszcza skórzanego, jeśli jednak to nastąpi, susz obuwie w temperaturze pokojowej, wyciągnij sznurowadła, wypchaj buty papierem i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Nie używaj suszarek, kaloryferów, piecyków itp.
  6. Po całkowitym wyschnięciu wyszczotkuj buty (ze skóry typu nubuk, welur), a inne wypastuj pastą obuwniczą przeznaczoną do danego rodzaju skóry.
  7. Zabrania się prania obuwia – pozbawia to skórę elastyczności, powoduje jej pękanie oraz osłabia spoiny kleju, ściegi szycia itp.
  8. Pamiętaj! Obuwie noszone codziennie łatwo ulega zniszczeniu.

 

Uwaga! Obuwie z podszewką naturalną (skóra, tekstyl) może odbarwiać.

Wierzchy naszych bucików są głównie ze skóry naturalnej, a ta jak każdy materiał naturalny, może nie zachowywać identycznego koloru oraz struktury na całej powierzchni. Ewentualne różniące wynikają z niejednorodności skóry. Aby obuwie zachowywało zadowalający wygład prosimy o właściwą jego konserwację.
Skórę licową oraz pull up przecieramy szmatką. Po wyczyszczeniu stosować pasty i kremy zgodnie z kolorem wierzchu.
Nubuk, welur Delikatnie szczotkujemy. Można stosować impregnaty w aerozolu. Nie używać past i kremów.
Do konserwacji nie polecamy past samonabłyszczających na bazie rozpuszczalników mogących uszkodzić powłokę. Przed nałożeniem następnej warstwy pasty należy zawsze usunąć starą.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.